Jak zrobić domek z piernika - Projekt Gingerbread Challenge

Jak zrobić domek z piernika - Projekt Gingerbread Challenge




Są takie rzeczy, które szczególnie kojarzą się z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki, bombki, tworzenie świątecznych wianków i pieczenie pierniczków. Od niedawna co roku udaje się hurtowo wyprodukować świąteczne piernikowe ludziki, gwiazdki oraz kształty wymyślone.



G I N G E R B R E A D   H O U S E
C Z Y L I    P I E R N I K O W Y    D O M E K 



Domek z piernika albo lukrowy domek - pod tymi hasłami można w internecie znaleźć masę przepisów i pomysłów na jego wykonanie. To parę elementów wyciętych z korzennego ciasta, które tworzą bryłę na kształt domku. W czasach licealnych, razem z klasą wpadliśmy na pomysł, żeby zarobić na studniówkę sprzedając wyroby na szkolnym kiermaszu, na którym sprzedawalibyśmy ozdoby, kartki, wypieki i piernikowe domki. Zbliżają się Święta, więc pomyślałam, że to idealny moment, aby znowu zrobić piernikowe domki, ale tym razem nie sama! ;) Wiecie, że lubię dobry design, oryginalne projekty DIY i wnętrzarskie inspiracje, i kiedyś szukając inspiracji trafiłam na bloga Klaudii, autorki Notatnik Kreatywny. Tak mi się spodobał ten blog, że postanowiłam zostać na dłużej.


Akcja #Gingerbread Challenge - Zachęcamy Was do stworzenia piernikowych domków. Upieczcie ciasto i ozdóbcie je tak, jak chcecie!☺️To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, a piernikowe wyroby to oryginalny prezent i piękna dekoracja domu (np. na choinkę). Wstawiajcie zdjęcia z hasztagiem #gingerbreadchallenge i oznaczajcie nas na Ig/Fb, a my będziemy publikować Wasze piernikowe dzieła! ♡




Przepisów na ciasto piernikowe w internecie jest cała masa, więc na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Jeśli są na sali niecierpliwi, zarobione orki-biznesu, polecam wam gotowe ciasta, polecam ciasto korzenne IKEA Vintersaga. Do ozdobienia mojego piernikowego domku użyłam białego lukru, zestawu cukrowych ozdób w postaci gwiazdek i perełek, pianek marshmallow, różowego groszku i kolorowych posypek. Jeśli chcecie wprowadzić trochę koloru dodajcie odrobinę barwników spożywczych.






  





Efekt końcowy:


W moim domku panuje artystyczny nieład, symetria i asymetria. Pomijając już fakt, że pierwotnie domek miał być złoto-czerwono-biały, ponieważ to właśnie te kolory najbardziej kojarzą mi się ze Świętami. (czerwony barwnik z Dr.Oetker okazał się być różowy...) Najbardziej dekoracyjną częścią mojego domku jest niewątpliwie dach. Przepych, który na nim panuje sprawił, że parokrotnie ratowałam go przez złamaniem. Po upieczeniu narysowałam lukrem linie, dodatkowo ozdabiając je perełkami. Brzegi dachu udekorowałam podłużną, tęczową posypką - mały detal, a robi różnice! Różowego groszku użyłam do okrągłych wianków nad wejściem. Nie mogło oczywiście zabraknąć mojego ulubionego motywu: gwiazdek! Ich użyłam na ścianie frontowej. Spytacie co zrobiłam z piankami marshmallow? Nic, zjadłam. 😂



















Jak mi poszło? Czekam na Wasze opinie! ♥️ A my zachęcamy Was do stworzenia takich piernikowych domków i innych piernikowych wyrobów na Święta - wstawiajcie zdjęcia z hasztagiem #gingerbreadchallenge (szczegóły w poście wyżej).












Radosnych, spokojnych i równie słodkich jak piernikowe domki Świąt!

Weronika
Najpiękniejsze bombki choinkowe

Najpiękniejsze bombki choinkowe



Czy jest coś za czym ostatnio zdarzyło Wam się mocno zatęsknić? Mnie ostatnio tęskno do czasów z dzieciństwa... Nie jeden z nas o tym kiedyś pomarzył. Smak waty cukrowej, zabawa w chowanego cały dzień, zielone szkoły, wakacje nad morzem, zrywanie kwiatków z ogródka babci, wycieczki rowerowe, prezenty na dzień dziecka, Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Pamiętam jak zawsze dłuuugo na nie czekałam...



Święta jak z dzieciństwa...



Uwielbiałam znosić z tatą wielkie tekturowe pudła z ozdobami ze strychu. Każdy karton zawsze co roku tak samo brzęczał od obijających się w środku bombek, każdy tak samo pachniał tymi wszystkimi świątecznymi ozdobami, a podłoga mieniła się od sypiącego się z ozdób brokatu tak, że miałam ochotę się w nim wytarzać... Spośród czterech wielkich pudeł wypełnionych okrągłymi, bombkami, były dwa mniejsze z pożółkłą, pokrywką. To były moje ulubione pudełka. W środku znajdowały się stare, pięćdziesięcioletnie bombki z czasów dzieciństwa mojego Taty. Czerwone i żółte sopelki, drewniany narciarz, któremu narty już dawno odpadły i co roku obiecuję, że w końcu je dorobię, Stara, ręcznie malowana bombka z Ameryki z kobietą w balowej sukni trzymająca w ręku czerwoną szarfę "Merry Christmas", bombka w kształcie kościoła, czerwone muchomorki, słomiana gwiazdka, słomiany aniołek, karmnik z leśnej gałązki i mchu, szyszki oraz 20 sztuk czerwonych, welurowych kokard na gałązki choinki.
Wszystkie mają inny kształt, są stare, kolorowe, gdzieniegdzie odeszła już farba i są porysowane, ale nawet z tym są piękne, niektórzy mówią, że to właśnie te rysy czasu sprawiają, że dana rzecz jest czymś niezwykłym.. Nie wyobrażam sobie, żeby kiedykolwiek zabrakło ich na choince. Kiedyś obiecałam sobie, że kupię nietypową bombkę o absurdalnym kształcie (np. różową świnkę) 😃 Marzę jeszcze o takich starych, szklanych i drewnianych bombkach w kształcie muchomorów, zwierząt czy małych drewnianych ludzikach. Właśnie takie bombki są najpiękniejsze i jest w nich jakaś magia, skoro zawsze kiedy wyjmuję je z pudełka, uśmiecham się i czuję się jak dziecko..

fot. aliexpress


Święta i ubieranie choinki jest jednym z tych najszczególniejszych momentów z dzieciństwa. Stare bombki jak zabawki - mają dla nas sentymentalne znaczenie. Niby błaha sprawa - bombki, ale każda z nich jest szczególna, inna. Bałam się, że właśnie takich w przyszłości zabraknie, zastąpią je jednolite, plastikowe okrągłe bańki i w końcu wszystkie znikną z polskiego rynku.. Jednak gdy poszukałam, znalazłam wiele pięknych, ręcznie malowanych bombek.

Jeśli właśnie takich szukacie, to w dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam najpiękniejsze bombki choinkowe - jak z dzieciństwa! ☺️ My w tym roku zakupiliśmy bombkę w kształcie jamnika i małe, drewniane ludziki (bądźcie czujni, bo w grudniu będę się nimi chwalić na Ig!).


Najpiękniejsze bombki choinkowe
J A K   Z   D Z I E C I Ń S T W A



Być może ktoś z Was szuka takich małych-wielkich dzieł sztuki lub chciałby podarować bliskiej osobie na święta szczególną rzecz. Takich rzeczy nie dostaje się codziennie, a uwierzcie, że właśnie takie stają się potem sentymentalne. Jak tylko je zobaczyłam od razu wyobraziłam je sobie na mojej choince pośród zielonych gałązek i kolorowych lampek. Czy znalazłam coś dla siebie? Oczywiście! Mam już swoich faworytów, a dokładnie 20! Spójrzcie na te piękne wieloryby! Albo najlepiej na całą dwudziestkę najpiękniejszych bombek choinkowych:






1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20






Gdzie znaleźć najpiękniejsze bombki?
M I E J S C A   W   W A R S Z A W I E


Mam nadzieję, że trafiłam w Wasze gusta ☺️ Ale to nie koniec! Chciałam Wam opowiedzieć o paru miejscach w Warszawie. Są w stolicy takie miejsca, gdzie człowiek widzi nie tylko produkt, jako "produkt", ale zderza się z prawdziwą sztuką. Pierwsze to Dom Sztuki Ludowej PolArt w samym sercu Warszawy - na Rynku Starego Miasta. Jak sama nazwa wskazuje: miejsce, które powinien odwiedzić każdy fan polskiego folkloru, ceramiki (nie tylko Bolesławca) i rzemiosła artystycznego. Z czasem pojawiły się nowe kształty i motywy, bardziej nowoczesne - spytacie jakie? Takie, których nie znajdziecie nigdzie indziej! Bombka w kształcie Prosecco? Proszę bardzo! - tak powstała marka Baubles.pl, czyli coś dla tych, którzy szukają rzeczy niebanalnych, małych-wielkich dzieł sztuki.☺️

Warszawa ma też takie miejsce, gdzie święta trwają cały rok! Bombkarnia przy ul. Emilii Plater 47, to wyjątkowe miejsce, gdzie znajdziecie ręcznie wykonane bombki przez polskich artystów! Tutaj również fani polskiego folkloru znajdą coś dla siebie, ale oprócz ludowego motywu, są dostępne bombki w kształcie zwierząt (nr 3) lub rzeczy, którymi otaczamy się na codzień np. imbryk (nr 5). Koniecznie odwiedźcie te miejsca w Warszawie!☺️






Szczególne podziękowania dla marki Baubles.pl, Domu Sztuki Ludowej PolArt w Warszawie, Bombkarni Warszawskiej oraz marki TeGusta.pl za użyczenie materiałów do publikacji.




                                               Weronika




Post nie jest sponsorowany. Wszystkie tego typu artykuły mają na celu promowanie różnych marek, m.in.polskich. Promujmy to co piękne! 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...